Jak dachować? - szkolenia bhp

symulator dachowania warszawa

Symulator dachowania

Ostrożność, jaką trzeba zachować podczas kierowanie pojazdem jest szczególna. Bardzo ważne jest doświadczenie, które nabędziemy w trakcie nauki jazdy, lecz życie i tak przynosi nieoczekiwane niespodzianki. Powinniśmy potrenować troch

Dodane: 15-10-2019 05:08
Jak dachować? - szkolenia bhp symulator dachowania warszawa
ę w terenie. Najlepiej na jakimś pustkowiu o dziwnych właściwościach nawierzchni. Oczywiście możemy obawiać się o nasze auto. Bhp w takich przypadkach jest dalekie od możliwości jego przestrzegania. Różne szkolenia mogą nam wiele pomóc. Nieodzowne bywają symulatory. Na przykład symulator dachowania. Urządzenie jak najbardziej przydatne. Mój syn uległ kiedyś wypadkowi i właśnie podczas niego — dachował. Działo się to na szczęście w miejscu, w którym były tylko krzaki, no i co najważniejsze — nie wyrządził krzywdy komukolwiek innemu. Sam o dziwo odniósł tylko niewielkie obrażenia /jak na tego typu przypadek/. Podczas dachowania pasy bezpieczeństwa blokują się i nie można ich odpiąć. Ma to niekiedy fatalne skutki. Będąc świadomym, nie można uciec z płonącego lub tonącego pojazdu. Należy być na to przygotowanym i mieć gdzieś schowany nożyk, co jest oczywiście ryzykowne, ale często może uratować życie. Symulator dachowania pozwala na to, byśmy wiedzieli czego możemy oczekiwać w takim przypadku.
Nie szarżujmy i bądźmy rozważni. Jedźmy ostrożnie i obserwujmy innych użytkowników dróg.


Dobre szkolenia

Czy wiecie co to jest symulator dachowania? Czy mieliście przyjemność siedzieć w takim symulatorze? Siedzieć, jak siedzieć, ale przeżyć taką symulację dachowania? Patrząc na dzisiejszych kierowców trzeba przyznać, że taka bardzo realna symulacja przydałaby się nie jednej osobie, a kilku nastu tysiącom. Przekonać się, jak to jest, kiedy się dachuje - wielu kierowców, jak również pasażerów śmiało opisuje, że są to naprawdę ekstremalne i bardzo pouczające szkolenia. Może dla niektórych są to bzdury. Jednak wielu kierowców przyznaje, że dopiero po takim spotkaniu zdejmują nogę z gazu i przyznają się do pilnowania przepisów na drodze. Warto zapisać się na spotkanie na symulatorze, aby uświadomić sobie pewne rzeczy. O ile takie symulacje nie są obowiązkowe, tak jednak szkolenia BHP to obowiązek w każdej firmie.Aby praca sprawiała nam satysfakcję warto wiedzieć i poznać odpowiednie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Wiadomo, że w branży budowlanej, chemicznej, kosmetycznej, handlowej, itd. będą zupełnie inne te przepisy. Jednak trzeba je znać, dzięki czemu codziennie każdy z nas będzie mógł wyjść z pracy zdrowy, o własnych siłach. Nie można zapominać, że współpracujemy również z innymi ludźmi. Trzeba robić wszystko tak, aby nie zrobić przy tym krzywdy innym ludziom. BHP to bardzo ważna sprawa.


Bezpieczeństwo na drogach

Temat bezpieczeństwa na drogach pojawia się w mediach coraz częściej. Podejmowane są próby zwiększania go poprzez surowsze kary dla piratów drogowych, kampanie społeczne oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci. Do mniej popularnych metod uświadamiania kierowców na temat potencjalnych zagrożeń należą symulatory dachowania. Uczestnik szkolenia wsiada do kabiny urządzenia, które zaczyna kręcić się wokół własnej osi (z mniejszą prędkością, niż miałoby to miejsce podczas prawdziwego wypadku). Niebezpieczeństwo stanowić mogą chociażby przedmioty pozostawione w samochodzie, a błąd tak karygodny jak niezapięcie pasów bezpieczeństwa kierowca z pewnością odczuje na własnej skórze.
Oczywiście są to tylko ćwiczenia, a uczestnicy cało i zdrowo powrócą do swoich domów. Będą jednak bardziej świadomi zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdu oraz nieprzestrzeganiem przepisów bhp. Prawdopodobnie zachowają większą ostrożność podczas zimowej jazdy po śliskiej nawierzchni, oraz w czasie gdy widoczność jest bardzo ograniczona. W związku z tym, symulator dachowania wydaje się być bardzo dobrą metodą zwiększania bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację. Osoby często korzystające z samochodu zdecydowanie powinny skorzystać z takiego urządzenia, ponieważ kiedyś ich ostrożność i świadomość potencjalnego niebezpieczeństwa może mieć wpływ na życie oraz zdrowie człowieka.