Auto symulator dachowania - szkolenia bhp

symulator zderzeń warszawa

Uważam też że kierowcy powinni poddawać

Jeśli chodzi o edukowanie kierowców, to uważam, że nigdy nie powinniśmy odpuszczać. Sam jestem kierowcą od wielu lat i w ciągu miesiąca pokonuję olbrzymie odległości. Widokiem, który często rzuca mi się w oczy, to bar

Dodane: 14-02-2020 22:32
Auto symulator dachowania - szkolenia bhp symulator zderzeń warszawa
dzo nieuważne zachowania osób, które prowadzą auta. Nadmierna prędkość, to oczywiście jeden z problemów, który można wytknąć palcem użytkownikom naszych dróg. Jeśli zaś chodzi o bhp to uważam za najbardziej winnych pieszych i rowerzystów, którzy wychodzą z założenia, że jeśli oni widzą, to widzi każdy. Kilkukrotnie miałem sytuację, że podczas wyprzedzania na wydawałoby się pustej drodze, nagle pojawiała się sylwetka człowieka na rowerze. Albo sylwetka idącego poboczem pieszego. W końcu do chodzenia nie są im potrzebne szkolenia. Podkreślam bardzo często w rozmowie z przyjaciółmi, że powinny odbywać się regularne szkolenia z bhp na drogach. Uważam też, że kierowcy powinni poddawać się różnym próbom. Spróbować na przykład jak wygląda sytuacja kiedy poznamy symulator dachowania. Wtedy mamy zdecydowanie większą szansę na odpowiednie i odpowiedzialne zachowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Jak mówi przysłowie "nauki nigdy za wiele". Tylko z takiego założenia wychodząc jesteśmy w stanie odnajdywać się na drogach, na których ruch jest coraz większy. Chęć rozwoju nawet w codziennych czynnościach to przecież nie wstyd.


Każdy kierowca powinien choć raz przekonać

Wielu młodych kierowców zbyt lekceważąco podchodzi do prowadzenia pojazdu. Mimo przebytego szkolenia i wiedzy o konsekwencjach, świeżo upieczeni kierowcy wsiadają pewnie za kierownicę i czują się jakby jeździli od zawsze. Dopiero w momencie zdarzenia losowego, takiego jak wypadek czy kolizja, zauważają swoje błędy w postępowaniu. Przecież można było zwolnić wcześniej, nie trzeba było wyjeżdżać na przeciwległy pas w zakręcie czy wsiadać na miejsce kierowcy na dzień po suto zakrapianej imprezie.

Jak jednak zapobiec niebezpiecznej sytuacji wcześniej, a nie w momencie, kiedy jej skutki są już nieodwracalne? Czy przestrzeganie przepisów bhp w samochodzie musi dojść do skutku, kiedy jesteśmy już poszkodowani? Niekoniecznie. Z pomocą w przyswajaniu młodym kierowcom tego, co dzieje się podczas wypadku przychodzi nam symulator dachowania.

Ta niepozorna nazwa skrywa za sobą realną sytuacje, w jakiej znajdują się pasażerowie i kierowca podczas wypadku. Uczestnicy wsiadają do pojazdu, który dzięki specjalnej maszynie, obraca się pokazując nam jak zachowują się nasze ciała podczas wypadku, a także jaką trajektorię lotu przyjmują przedmioty pozostawione "luzem" w pojeździe. W takiej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zachowaniem, nawet zwykła butelka wody może stanowić dla nas śmiertelne zagrożenie.

Podsumowując. Każdy kierowca powinien choć raz przekonać się, czym jest symulator dachowania, aby zachować pokorę za kierownicą i uchronić nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.


Symulator dachowania pomoże w zrozumieniu wypadku

Kiedy jeździmy samochodem wówczas bardzo rzadko myślimy o tym, że w każdej chwili może stać się nam coś złego. Oczywiście nie zamierzamy nikogo przekonywać, aby począwszy od teraz zacząć myśleć o jeździe autem w sposób katastroficzny. Pisząc to chcielibyśmy raczej zachęcić wszystkich wsiadających do pewnego rodzaju refleksji ufając, że zmusi ona do głębszego przemyślenia swojego zachowania na drodze i zachęci do tego, aby stosować szeroko rozumiane zasady bhp podczas podróży. Zbyt wiele bowiem w naszym życiu widzimy przykładów tego jak tragiczne w skutkach może być lekceważące podejście do tego zagadnienia. Każdą osobę, która nie do końca wierzy w to jak traumatycznym wydarzeniem może być wypadek samochodowy zachęcamy do tego, aby wypróbowała symulator dachowania. Tego typu urządzenia bardzo precyzyjnie potrafią oddać wszystko to co dzieje się z naszym pojazdem na przykład wtedy, gdy wypada poza drogę. Wydaje się z resztą, że tego rodzaju szkolenia mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich. Ubolewać jedynie należy nad tym, iż nie są one obowiązkowe dla każdego kto stara się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Oczywiście w trakcie kursów prawa jazdy poruszane są zagadnienia związane z bezpieczeństwem, jednak patrząc na życiową praktykę należy jasno stwierdzić, iż są one wciąż niewystarczające.


Pomimo jednak tego że kultura kierowców

Nikogo z nas z pewnością nie trzeba przekonywać o tym jak istotna i ważna jest bezpieczna jazda samochodem. Każdego, kto ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości wypadałoby zabrać do miejsca, gdzie znajduje się, chociażby takie urządzenie jak symulator dachowania, które bardzo jasno i dobitnie pokazuje jak tragicznym wydarzeniem jest wypadek. Niestety, mimo powszechnej świadomości tego, że kolizje drogowe grożą dramatycznymi konsekwencjami to wciąż są wśród nas osoby zachowujące się na drodze w sposób nieodpowiedzialny. Jak podaje nasza polska policja od wielu lat głównymi grzechami polskich kierowców są niezmiennie brawura za kółkiem oraz jazda w stanie nietrzeźwym. Naprawdę trudno jest zrozumieć ludzi, którzy wiedząc jak wielkie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda "na podwójnym gazie" wciąż to ryzyko podejmują. Małym pocieszeniem w tym względzie może być jednak fakt, że mimo wszystko polskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Nie tylko bowiem ogólny stan nawierzchni się poprawia, lecz także i kierowcy zwracają coraz większą uwagę na drogowe bhp. Pomimo jednak tego, że kultura kierowców wzrasta to wciąż wydaje się, że konieczne są wszelkie szkolenia z tego zakresu. Pamiętajmy bowiem, że nawet znane od lat zasady drogowych zachowań warto sobie co jakiś czas przypominać, aby nie popaść w rutynę.


Jednak to czym szkolenie to powinno

Szkolenia BHP są obecnie rzeczą dość powszechną. Z pewnością każdy z nas przed rozpoczęciem nowej pracy miał obowiązek takie szkolenie odbyć. Mają one także miejsce w szkołach, na wolontariatach czy nawet na uniwersytetach. Jednak to, czym szkolenie to powinno być jest często bardzo rozbieżne z tym, jak wygląda ono w praktyce. Podczas szkolenia BHP większość nas siedzi znudzona wyczekując jego końca - i co za tym idzie - stosownego podpisu osoby przeprowadzającej szkolenie. Jednak taka postawa zarówno szkoleniowców, jak i uczestników, jest bardzo niesłuszna. Bowiem nieznajomość przepisów BHP może nas słono kosztować. Nigdy nie mamy pewności, czy wypadek, pożar lub utrata przytomności nie przytrafi się właśnie nam. Aby zmienić powszechne opinie o tego rodzaju szkoleniach, wielu specjalistów stara się wprowadzić w nie jak najwięcej elementów praktycznych. Jak wszyscy wiemy, właśnie w taki sposób najłatwiej jest nauczyć się wielu rzeczy. Jedną z takich metod jest symulator dachowania. Takie ćwiczenie z pewnością jest w stanie dostarczyć uczestnikom kursu bardzo intensywnych emocji i - co za tym idzie - przekonać do tego, aby przestrzegać przepisów drogowych. Warto również wprowadzać symulacje innych niebezpiecznych sytuacji - takich jak pożary czy wypadek samochodowy. Nauka przez praktykę jest o wiele skuteczniejsza niż beznamiętne czytanie przepisów.